Sukces Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie

11 grudnia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej miał miejsce uroczysty finał powiatowego konkursu ph. Moje miejsce na Ziemi".

Głównym celem konkursu oprócz promocji biblioteki w środowisku jako ośrodka wiedzy o regionie, było zachęcenie mieszkańców do twórczego poznawania swojego miejsca zamieszkania, kształtowanie umiejętności dostrzegania różnych walorów swojej "małej ojczyzny" oraz wyposażenie środowiska lokalnego w uniwersalne źródło wiedzy o swojej miejscowości i okolicy. Wyszukane i zebranie przez pracowników biblioteki materiały posłużyły do opracowania folderu, przewodnika o własnej miejscowości oraz okolicy.

Bogactwo i różnorodność zgromadzonego materiału zaowocowało przyznaniem Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie II miejsca. Oprócz dyplomu, z rąk starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego, biblioteka otrzymała dyktafon cyfrowy, pamięć przenośną oraz wybrane tytuły książek Henryka Sienkiewicza.

Przygotowany Informator Gminy Drelów zostanie umieszczony na stronie biblioteki. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zgłaszania ciekawych informacji o naszej "małej ojczyźnie", które posłużyłyby do wzbogacenia prezentacji Gminy Drelów.

cos