Ferie z Biblioteką

Ponownie, jak w latach poprzednich, tak i w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie wraz z Filiami w Szóstce i Żerocinie zaoferowała, wszystkim dzieciom spędzającym ferie zimowe w domu, możliwość atrakcyjnego i kreatywnego odpoczynku.

Dla miłośników historii i regionu biblioteka zaproponowała wyjazd do Muzeum Historycznego przy Szkole Podstawowej Nr. 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podczas wyjazdu dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych uczniów tejże szkoły wystawionych przy galerii ES oraz zwiedziły lokal Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim. Jak wiadomo wiedza wzmaga apetyt, nie obyło się więc bez pizzy i frytek.

cos

Kolejną propozycją biblioteki były projekcje bajek dla dzieci oraz filmów dla młodzieży. W świat baśni wprowadziła najmłodszych czytelników "Śpiąca Królewna", poprzez zabawne historie z życia "Sąsiadów" dzieci uczyły się zasad korzystania ze sprzętów codziennego użytku, zaś życie ludzi w starożytnym Egipcie przybliżył uczestnikom ferii w bibliotece film "Faraon".

Kolejnym punktem w programie ferii było muzyczne spotkanie przy herbatce zorganizowane przez Filię biblioteki w Żerocinie.

Gwiazdki wiklinowe oraz pięknie ozdobione donice oraz sprzęty codziennego użytku to zaś efekt zajęć plastycznych prowadzonych w Filii biblioteki w Szóstce w ramach Multimedialnych Warsztatów Teatrów Obrzedowych.

Z peronu Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie wyruszył również pociąg, który zabrał wszystkie chętne dzieci na bal karnawałowy. Były tańce, zabawy a nawet konkursy Przyznano również nagrody za najładniejsze przebranie karnawałowe.

cos

Kulminacyjnym punktem ferii z biblioteką było spotkanie opłatkowe dla pracowników i sympatyków biblioteki.