SZLAKIEM BIALSKICH BIBLIOTEK

7 maja 2008 roku z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała dla pracowników bibliotek publicznych z terenu powiatu, VII już, seminarium wyjazdowe z cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie".

Tegoroczny wyjazd szkoleniowy pozwolił wszystkim bibliotekarzom na lepsze poznanie działalności oraz warsztatu pracy działów Biblioteki Głównej MBP w Białej Podlaskiej.

Jadąc dalej bialskim szlakiem zwiedziliśmy Filie nr 3, nr 9 oraz nr 6 tejże biblioteki, wzbogacając się o cenne inspiracje do dalszego udoskonalania warsztatu i działalności własnej biblioteki.

Punktem kulminacyjnym prezentacji placówek sieci miejskiej MBP było spotkanie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Po wysłuchaniu wystąpienia władz samorządowych miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego na czele z panem prezydentem Andrzejem Czapskim, odbył się wykład p. Dariusza Jóźwika z MBP w Lublinie, pt. "Zbigniew Herbert - poeta i eseista".

Po zakończeniu części oficjalnej prezydent miasta Biała Podlaska złożył wszystkim pracownikom bialskich bibliotek wyrazy uznania i szacunku dla codziennej pracy. Dyplom uznania z rąk zastępcy starosty bialskiego otrzymała również p. Magdalena Pepa, dyrektor GBP w Drelowie, za szczególną dbałość o unowocześnienie bazy lokalowej i warsztatów pracy podległych filii, różnorodne i stałe formy pracy z czytelnikiem dziecięcym i młodzieżowym oraz umiejętną promocję usług biblioteki na własnym portalu internetowym.