VII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W DRELOWIE

Każdy z nas chce aby jego dziecko wyrosło na mądrego, dobrego i szczęśliwego człowieka. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom. Jak potwierdzają badania naukowe, głośne czytanie dziecku, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia oraz buduje mocną więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Czytanie dziecku od najmłodszych lat rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomaga pokonać wiele problemów wieku dorastania. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wspólnie ze szkolna biblioteką aktywnie włączamy się w akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dostrzegamy również i propagujemy potrzebę wspólnych spotkań z książką.

W tegorocznym, siódmym już, Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom obok najmłodszych czytelników z Przedszkola Samorządowego i uczniów Szkół Podstawowych w Drelowie i Łózkach wzięli udział gimnazjaliści. Po uroczystym otwarciu tygodnia głośnego czytania wspominaliśmy czasy "kiedy byłem mały...", promowaliśmy swoją "małą ojczyznę" oraz książką regionalną, poszukiwaliśmy przygód oraz uczestniczyliśmy w podróżach małych i dużych. Do korzystania z biblioteki i obcowania z książką zachęcali: Wiesława Zaremba, dyrektor G.C.K w Drelowie, Katarzyna Słonecka, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Drelowie, Beata Korolczuk, pracownik Filii biblioteki w Żerocinie, Anna Kondraciuk, bibliotekarka szkolna, Tomasz Olszewski, stażysta Urzędu Gminy w Drelowie, Przemysław Zandecki, przewodnik psa Astin, Magdalena Semeniuk, członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej, Waldemar Pepa, właściciel prywatnej firmy, Ewelina Kołtun, pracownik biblioteki, Franciszek Jerzy Stefaniuk, poseł na Sejm RP oraz Dorota Sawczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Drelowie. Uczestnicy z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali wybranych fragmentów książek w interpretacji zaproszonych gości.

Tegoroczne spotkania z ksiązką wzbogaciliśmy podobnie, jak w latach ubiegłych o konkursy czytelnicze, gry i zabawy, ciekawe pokazy umiejętności psów ratowniczymi stanowiącymi część Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej OSP Drelów oraz spotkanie autorskie.