Sesja naukowa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej
05.07.2008 r.

Pierwszy dzień obchodów XI Dni Drelowa rozpoczęła sesja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej ph. Odtwórcy historii Drelowa - Józef Olszański, Feliks Olesiejuk, Władysław Hawryluk. Referat poświecony pierwszym badaczom historii miejscowości wygłosił Franciszek Jerzy Stefaniuk, poseł na Sejm RP. Spotkanie wzbogacone zostało o pokaz multimedialny przybliżający sylwetki wspominanych osób oraz wystawę publikacji, kronik i prac pisanych poświeconych drelowskiej kulturze i historii, przygotowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drelowie. Nie zabrakło również tekstów miejscowych poetów i twórców. Uczestnicy sesji mogli również obejrzeć wystawę malarstwa Bronisława Majczyny, mieszkańca Gminy Drelów, zorganizowaną w sali pamięci TPZD.