Pamiętali o urodzinach bohatera książkowego

Urodziny Kubusia

W czwartek 16 października drelowskie przedszkolaki uczestniczyły w imprezie urodzinowej Kubusia Puchatka, na którą zaprosili ich pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie.

Jest taki dzień w roku, o którym prawie wszyscy pamiętamy. Jedni obchodzą go hucznie, inni starają się o nim nie myśleć. To dzień naszych urodzin. Przy tej okazji mamy w zwyczaju składać swoim najbliższym i przyjaciołom życzenia "stu lat życia" oraz dawać prezenty. Drelowskie przedszkolaki pamiętają nie tylko o swoich urodzinach, ale również o świecie swojego ulubionego książkowego bohatera. Przecież nie od dziś wiadomo, że październik to miesiąc w którym "pojawił się na świecie" Kubuś Puchatek. W czwartek 16 października uczestniczyły one w pełnej zagadek i zabaw imprezie urodzinowej misia o małym rozumku, na którą zaprosili dzieci pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie. Przedszkolaki wysłuchały krótkich historyjek z życia w Stumilowym Lesie, wspólnie z Kubusiem poszukiwały garnka miodu, układały kubusiowe obrazki oraz budowały most do domku Puchatka. Nie zabrakło również "małego co nieco". Każda prawidłowa odpowiedź w quizie nagradzana była przez głównego solenizanta słodkimi cukierkami. Wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze zakończony został piosenkami wykonanymi przez przedszkolaki.