Andrzeju, Andrzeju nasz dobrodzieju
dobrą wróżbę daj

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Żerocinie wraz z Klubem Miłośników Biblioteki i Książki przygotowała dla wszystkich chętnych dzieci spotkanie z tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi połączone ze wspólną zabawą. W ten tajemniczy dzień uczestnicy zabawy prosili o dobrą wróżbę cygankę, która przy pomocy wróżb andrzejkowych i czarodziejskiej kuli przepowiadała im przyszłość.

Kubki przyszłości, szpilki prawdy, kolorowe karteczki, rzucanie butem za siebie, a także lanie wosku przez dziurkę od klucza, mówiły o tym, co zmieni się w ich dalszym życiu. Można było także poznać imię swojej przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, jaki zawód jest nam przeznaczony. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy i w otoczeniu słodkich pyszności.

Aby przepowiednie wróżb w tym dniu się spełniły, cyganka obsypała wszystkich na zakończenie magicznym pyłem.

Beata Korolczuk