Andrzejki dla dzieci w bibliotece

(28.11.2008)

"Bodaj się to spełniło, co się w tę noc każdemu przyśniło"

Wróżby andrzejkowe przynoszą odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przyszłości. Dawniej przepowiadano sobie przyszłych partnerów życiowych. Obecnie andrzejki stały się pretekstem do miłego spotkania towarzyskiego i zabawy, podczas której przypominamy sobie dawne tradycje ludowe.

W piątkowy wieczór również w bibliotece stare tradycje andrzejkowe przeplatały się z tym, co nowe w naszej kulturze.

Dzieci poznawały swoje przyszłe losy z kolorowych kartoników i gwiazdek, kart kreślących przyszłe wydarzenia, przedmiotów ukrytych pod kubkami oraz kostek zamkniętych w "zaczarowanym" kręgu. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa, w której główną rolę odegrały nasze buty. Właścicielce buta, który pierwszy przekroczył próg, przepowiadały bowiem wczesne wyjście za mąż.

Wszystkie to w miłej i odpowiednio udekorowanej sali. "Magiczny" i niepowtarzalny klimat spotkania okazał się wyznacznikiem wspaniałej zabawy.