Ferie z Biblioteką w Szóstce

Podczas tegorocznych ferii Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Szóstce zaoferowała swoim czytelnikom szereg różnorodnych zajęć.

W każdy poniedziałek odbywały się warsztaty literacko - plastyczne dla wszystkich miłośników Kubusia Puchatka.

Dzieci poznawały niesamowite zimowe przygody swojego ulubieńca oraz opowiadały o swoich najciekawszych zabawach na śniegu. Ulubieńcy Kubusia Puchatka dyskutowali również o tym, jak należy dbać o naszych leśnych przyjaciół w tę mroźna porę roku.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonali piękny plakat pt. "Zimowy karmnik".

W środy miały miejsce warsztaty pt. "Tradycyjne rękodzieło artystyczne", podczas których młodzież oraz dzieci poznawały najciekawsze techniki wykonywania kwiatów z bibuły, tworzenia kompozycji kwiatowych oraz artystycznego wykonywania biżuterii z koralików.

W pierwszy czwartek ferii dzieci, młodzież oraz dorośli mogli zapoznać się z tajnikami języka migowego uczestnicząc w krótkim kursie daktylografii pt. "Zabawy z językiem migowy".

Ponadto podczas wszystkich zajęć feryjnych czytelnicy mieli do dyspozycji różnorodne gry planszowe oraz mnóstwo puzzli do układania.

Po skończonych zajęciach każdy uczestnik otrzymał pyszną herbatkę oraz słodkie łakocie, których sponsorem była pani Monika Tomczak.

W podziękowaniu za pyszne łakocie dzieci wykonały piękną laurkę, którą osobiście wręczyły pani Monice.

Na zakończenie ferii dzieci wykonały piękne karteczki dla przyjaciela, po czym wszyscy zgromadzili się przy wspólnym ognisku.

Warsztaty literacko-plastyczne

My się zimy nie boimy - zimowe zabawy

Tradycyjne rękodzieło artystyczne

Zabawy z językiem migowym