Ferie zimowe z biblioteką

Pogoda przypadająca na czas odpoczynku zimowego dzieci w naszym województwie nie zachęcała do zabaw na świeżym powietrzu. Wiele instytucji kulturalnych, w tym również biblioteki, postawiło sobie za cel organizację ciekawych zajęć wszystkim spędzającym ferie w domu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie zaproponowała dzieciom i młodzieży udział w warsztatach kulinarnych, komputerowych, malowania na szkle, lepienia z masy solnej oraz tworzenia ozdób i dekoracji z makaronu i wikliny. Ponadto chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne na zorganizowanym konkursie piosenki rozrywkowej. Najbardziej "poruszyła" wszystkich piosenka o jamniczku w wykonaniu Zuzanny Kiryluk, która otrzymała złoty wiatrak - specjalnie przygotowaną na tę okazję statuetkę. Drugie miejsce i srebrny wiatrak zdobyły - Natalia Harasimiuk oraz Patrycja Szymańczuk. Dzieci uczestniczyły również w Poranku z Disneyem, którego tematem przewodnim było pytanie "Czy wróżki są wśród nas?" oraz zajęciach przybliżających postać św. Walentego i obchody tego święta w różnych krajach. Biblioteka zaproponowała również uczestnictwo w warsztatach komputerowych dla bezrobotnych z zakresu obsługi programu operacyjnego Linux. Ci, którzy odwiedzili w czasie ferii placówkę uczestniczyli także w projekcjach filmowych oraz zajęciach świetlicowych. Zimowe spotkania zakończył bal karnawałowy zorganizowany wspólnie z GCK w Drelowie oraz świetlicą środowiskową.(mp)

Zajęcia plastyczne

Warsztaty kulinarne

Warsztaty komputerowe dla dzieci i młodzieży