"Gdy na dworze śnieg lub plucha
w bibliotece zabawy szukaj"

Gminna Biblioteka Publiczna w Żerocinie zaoferowała wszystkim dzieciom spędzającym ferie zimowe w domu, aby wykorzystali wolny czas pożytecznie i przyjemnie.

Ze swej strony zaproponowała im wiele ciekawych zajęć, zabaw i konkursów. Chętni uczestniczyli w zajęciach plastycznych, grach oraz spotkaniach z ulubionymi bajeczkami i małym żółwikiem Franklinem. Poznali ciekawostki dotyczące rozwoju starożytnego pisma i książki. Wspólnie bawili się alfabetem greckim oraz wykonali samodzielnie własny papirus przewiązany sznureczkiem zrobionym z czerwonej bibuły i opatrzony pieczęcią. Przed dniem świętego Walentego zapoznali się z tradycjami walentynkowymi oraz wykonali serduszka, kartki walentynkowe i inne ozdoby dla ukochanych osób.

Program spędzenia ferii zimowych z książką spodobał się uczniom, którzy każdego dnia coraz liczniej gromadzili się w bibliotece.