VIII Seminarium wyjazdowe
dla pracowników bibliotek publicznych
ŚWIĘTO BIBLIOTEKARZA

7 maja 2009 roku już po raz VIII Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała dla pracowników bibliotek publicznych seminarium wyjazdowe z cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie". W tym roku gościła nas w swoich progach Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej. Po prezentacji biblioteki oraz wystąpieniu władz samorządowych gminy Tuczna podziwialiśmy występy dzieci. Kolejnym punktem seminarium był wykład przybliżający " Edukacyjne nadzieje i rozczarowania XX wieku". Po nim przyszedł czas na tamtejszą młodzież prezentującą swoje zdolności wokalne. Po poczęstunku odwiedził nas Kubuś Puchatek, który z okazji dnia bibliotekarza i biblioteki złożył na ręce obecnych pracowników bibliotek życzenia wytrwałości, uporu oraz coraz ciekawszych pomysłów w dziele szerzenia czytelnictwa. Całości spotkania dopełnił występ lokalnego zespołu ludowego oraz wystawa twórczości ludowej.

M. Pepa