"Cała Szóstka Czyta Dzieciom"

Już po raz kolejny Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Szóstce przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt. "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Wspólne czytanie jest znakomitym sposobem rozwijania inteligencji emocjonalnej dziecka! To od nas dorosłych zależy to, w jaki sposób wychowamy nasze pociechy i jakie wartości wniesiemy w ich życie. Wspólne czytanie dostarcza wiele pozytywnych emocji zarówno dzieciom jak też ich opiekunom, a przede wszystkim kształtuje osobowość oraz wyobraźnię dziecka już od najmłodszych lat.

O tym, że wspólne czytanie dostarcza niesamowitych wrażeń oraz wiele przyjemności przekonali się czytelnicy biblioteki uczestnicząc w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Tegoroczne spotkania z książką przebiegały pod hasłem: "Cała Szóstka Czyta Dzieciom". Całą akcję rozpoczęły dzieci czytając sobie wzajemnie ulubione bajki . Miłośnicy Kubusia Puchatka stworzyli piękny plakat, upamiętniający wspólne czytanie. Do akcji dołączyli także dorośli. Dawne wierszyki oraz zabawy przekazała dzieciom Pani Irena Pociejuk - członkini KGW w Szóstce, Pan Mirosław Magier - sołtys wsi Szóstka czytał bajki Jana Brzechwy, a w nagrodę za wspólnie spędzony czas podarował dzieciom słodki upominek w postaci lodów. Do wspólnych spotkań z książką dołączyli także Rodzice.

Tegoroczne spotkania z książką wzbogaciliśmy podobnie, jak w latach ubiegłych o konkursy czytelnicze, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominki w postaci zakładek i kalendarzyków.

A. Maksymiuk