"Małe i duże
wycieczki po literaturze"

Tegoroczna akcja głośnego czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie przebiegała pod hasłem "Małe i duże wycieczki po literaturze". Na wspólną wędrówkę wyruszyli z nami przedszkolaki wraz z rodzicami, uczniowie szkół podstawowych w Drelowie, Łózkach, Witorożu oraz młodzież gimnazjalna.

Z kart książkowych przemawiali do nich tacy bohaterowie, jak Felix, Net i Nika, Oskar czy Stefek Burczymucha. Boso przez świat prowadził ich Wojciech Cejrowski. Słonko, które dużo widziało zabrało ich do Afryki, dając możliwość poznania niebezpieczeństw życia na równiku. Przygotowania do podróży ułatwił im tekst "Wycieczka", zaś "Lokomotywa" i inne wiersze Brzechwy "przetarły" drogę z niebezpieczeństw.

Przewodnikami po bajkowych historiach byli: Mariusz Abramowicz i Bogdan Wawryniuk (policjanci), Daniela Mackiewicz (pielęgniarka środowiskowa), brat Sławomir Ziontek (misjonarz pracujący w Gabonie), Magdalena Kiryluk (kierownik świetlicy środowiskowej), Monika Bojko (bibliotekarz stażysta), Radosław Struczyk (informatyk), Beata Lewczuk (pracownik świetlicy), Anna Mackiewicz (młodszy bibliotekarz stażysta).

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia czytania Dzieciom serdecznie dziękujemy.

M. Pepa