Wystawa malarstwa Moniki Michalczuk

Monika Michalczuk to szesnastoletnia uczennica III klasy gimnazjum w Dołdze. Jak sama wspomina, malarstwem zajmuję się od dzieciństwa. Lubi malować tradycyjny pejzaż z domieszką fantazji. Pierwszą "małą" wystawę swoich obrazów miała w macierzystej szkole. Na co dzień stara się być osobą otwartą, kochającą się śmiać, bo według niej śmiech to najlepsze lekarstwo na życie. Pisząc o sobie nie kryje, ma duszę romantyka, lubi marzyć, rozmyślać i dzielić się swoimi myślami z innymi. Żyje chwilą! Jej motto życiowe to: "Żyj każdym dniem, jakby to był pierwszy i ostatni". Uważa, że życie jest zbyt krótkie i należy z niego korzystać jak najwięcej, cieszyć się każdą chwilą i nie tracić swojego cennego czasu na smutki. Mimo swojego młodego wieku ma już niewielki bagaż doświadczeń, co według niej pozwala nie bać się nowych przygód i zawsze iść do przodu.

Prace młodej artystki można było obejrzeć w sali Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej od18 czerwca do 6 lipca.

M. Pepa