Exlibris

Rajd rowerowy czytelników G.B.P w Drelowie 27 sierpień 2009 roku


Rajd rowerowy w strugach deszczu

Ciemne chmury, ulewny deszcz i piękne słońce wyglądające zza chmur to tło tegorocznego rajdu rowerowego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drelowie wraz z filiami w Żerocinie i Szóstce.

Pogoda nie rozpieszczała biorących udział w wyprawie. Już na pierwszym jej etapie z nieba polały się strumienie deszczu, utrudniając, a jednocześnie urozmaicając zaplanowaną trasę. Przejazd leśnym traktem z Drelowa, przez Żerocin do Międzyrzeca Podlaskiego okazał się nie lada wyzwaniem. Deszcz, błoto oraz czekające rowerzystów niespodzianki stały się dla niektórych prawdziwą szkołą przetrwania.

Po dotarciu do przystanku docelowego, jakim była Żwirownia, uczestnicy rajdu nagrodzeni zostali za poniesiony trud pięknym słońcem. Główną atrakcją pobytu na międzyrzeckim akwenie wodnym były kiełbaski oraz kartofelki z grilla. Nie zabrakło również gier i zabaw. Starsi próbowali swoich sił w badmintonie, młodsi w zmaganiach ze skakanką.

Mimo zmęczenia i niespodzianek pogodowych rowerzystom dopisywał uśmiech i dobry humor. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że długo będą pamiętać tegoroczny rajd i że z niecierpliwością czekają na następny.

M. PepaCopyright 2007-2013 VRC PROMOTION

Poprawny CSS!