A to historia ...!

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Szóstce zaoferowala swoim czytelnikom nietypowe spotkania regionalne. Podczas wizyty w bibliotece Przedszkolaki ze Szkoly Podstawowej w Szóstce mialy mozliwosc zapoznania sie tajnikami funkcjonowania biblioteki, a takze poznania nietypowego i nieznanego im dotychczas instrumentu muzycznego. Spotkanie uatrakcyjnil swoja obecnoscia Pan Stanislaw Wachowiec, który opowiedzial naszym czytelnikom, kiedy zaczela sie jego historia z akordeonem. Ciekawosc Przedszkolaków wzbudzily tajniki gry na tymze instrumencie oraz opowiesc pana Stanislawa o tym, jak przebiegala jego nauka gry na akordeonie.

Dzieci zafascynowane instrumentem, uwaznie wysluchaly kilku utworów wykonanych przez pana Wachowca, przygotowanych specjalnie na te okazje. Zmierzyly sie równiez z wlasnymi mozliwosciami muzycznymi. Zaproszony gosc zaprezentowal poczatkujacym muzykom swoje tajniki gry na akordeonie, po czym udostepnil sprzet dzieciom. Nasi Milusinscy zafascynowani spotkaniem chetnie spiewali swoje ulubione piosenki przy akompaniamencie poznanego instrumentu. Nie obylo sie równiez bez tanca, a takze wspólnej zabawy. Na zakonczenie dzieci wreczyly Panu Stanislawowi piekne podziekowanie za mile spedzony czas, za co w zamian zostali obdarowani pysznymi cukierkami.

Biblioteke odwiedzili równiez starsi uczniowie Szkoly Podstawowej w Szóstce. Podczas spotkania uczniowie poznali tajniki tradycyjnego rekodziela artystycznego. Czytelnicy uczyli sie miedzy innymi skladania róz z krepiny oraz wykonania kompozycji z tychze kwiatów. Uwienczeniem ich pracy byly piekne koszyczki z rózami, które mozna bylo obejrzec w Bibliotece.

Agnieszka Maksymiuk