"Uroki malych ojczyzn w obiektywie"

W srode 2 grudnia odbylo sie uroczyste podsumowanie VII. edycji powiatowego konkursu o tematyce regionalnej z cyklu "Ocalic od zapomnienia" zorganizowanego pod patronatem Tadeusza Lazowskiego, starosty bialskiego oraz Andrzeja Czapskiego, prezydenta Bialej Podlaskiej.

Zadaniem bibliotekarzy bylo opracowanie albumu fotograficznego z opisem, zawierajacego fotografie ukazujace piekno krajobrazu miejscowosci i okolicy oraz osobliwosci, nastroju, uroku i piekna otaczajacej przyrody w róznych porach roku.

Do konkursu przystapila takze Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie wraz z filiami w Zerocinie i Szóstce. Praca ph. "Gmina Drelów - moje miejsce na ziemi" przygotowana przez pracowników biblioteki w Drelowie zdobyla trzecie miejsce. Poprzez udzial w konkursie placówka wzbogacila zasoby regionalne, a otrzymana nagroda - chusta edukacyjna - pozwoli na ciekawe i rozwijajace wyobraznie zabawy z dziecmi.

Wyrózniona zostala równiez Filia biblioteki w Zerocinie za prezentacje multimedialna "Zerocin w obiektywie - cztery pory roku", która otrzymala wysokiej klasy urzadzenie wielofunkcyjne. Filia w Szóstce wzbogacila zas swój ksiegozbiór o ciekawe pozycje ksiazkowe.

M.P