Biblioteka w Drelowie, najlepsza biblioteka w powiecie bialskim

Podczas spotkania noworocznego zorganizowanego 15 stycznia w Starostwie Powiatowym w Bialej Podlaskiej wyrózniono wiele firm i placówek oraz uhonorowano "zasluzonych dla Powiatu Bialskiego".

Uroczystosc rozpoczal koncert w wykonaniu Trio Impresja, podczas którego zaproszeni goscie wysluchali przebojów operetki, klasyki, filmu i musicalu. Nastepnie starosta bialski i przewodniczacy rady powiatu wreczyli statuetki "Dobre, bo Bialskie" aktywnym firmom i instytucjom minionego roku. Z okazji X edycji wyróznien zlotymi statuetkami uhonorowano równiez firmy bedacym chluba powiatu bialskiego. Po wreczeniu odznaczen "zasluzony dla Powiatu Bialskiego" odbylo sie uroczyste podsumowanie konkursu "Najlepsza Biblioteka w powiecie bialskim". Tytul BIBLIOTEKA ROKU POWIATU BIALSKIEGO przypadl Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie. Na rece pani dyrektor Magdaleny Pepa starosta bialski oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej zlozyli pamiatkowa tabliczke, dyplom oraz komplet nowosci ksiazkowych. W dalszej czesci spotkania rozstrzygniety zostal konkurs na najpopularniejszego soltysa roku 2009 powiatu bialskiego organizowanego wspólnie z tygodnikiem podlaskim. W ocenie czytelników drugie miejsce przypadlo Krzysztofowi Tomczukowi z Dolhy, który otrzymal pamiatkowy puchar.

M. Pepa