Ferie z tajemnicą w tle

Zabawy na śniegu, warsztaty indiańsko-kowbojskie, zabawy językiem migowym, tajemnicze szyfry i zagadki oraz wiele innych niespodzianek przyniosły ferie spędzone w GCK w Drelowie.

Niewątpliwą atrakcją pierwszego tygodnia ferii były warsztaty indiańsko-kowbojskie z Siouxem i kowbojem prowadzone przez Mirosława Bogusza i Krzysztofa Bujnowskiego - profesjonalistów zajmujących się prezentacja kultury Indian Wielkich Równin. Pozwoliły one uczestnikom zajęć uzupełnić i wzbogacić wiedzę o Indianach, poznać tańce, zwyczaje i ceremonie wywodzące się z kultur indiańskich, jak również wzbogacić wiedzę o historii i umiejętnościach poganiaczy bydła.

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci skorzystały także z warsztatów fotograficznych, które przybliżyły im techniki robienia zdjęć oraz ich obróbki. Na zajęciach komputerowych wykonały kartki z ferii w Drelowie oraz nauczyły się zakładania skrzynki e-mailowej. Zabawy językiem pozwoliły na poznanie alfabetu w języku migowym i wymowy całych wyrazów.

Miłośnicy tajemnic poznali zadziwiające magiczne sztuczki, tajemnicze szyfry i szpiegowskie skrytki. Nauczyli się posługiwania niewidzialnym pismem i tworzenia portretów pamięciowych. Uczestnicząc w wielu zmaganiach sportowych i warsztatach plastycznych ćwiczyli refleks i ciekawe techniki malarskie. Urozmaiceniem zimowych spotkań były zajęcia kulinarne "W poszukiwaniu zaginionych smaków", podczas których dzieci wykonały faworki i pizzę.

Na zakończenie ferii uczestnicy mieli możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności szpiegowskich i sprawnościowych do odnalezienia ukrytego w budynku "skarbu".

Organizatorzy:
Gminne Centrum Kultury w Drelowie