Tłusty czwartek w bibliotece

Przyszły dzieci do biblioteki -Podobno tutaj są pączki chcemy zobaczyć czy świeże
-Proszę niech każdy sobie wybierze.

Jest taki jeden szczególny czwartek w roku, kiedy to wszystko obraca się wokół pączków i faworków. Tak też było i w tym roku. W bibliotece w Drelowie zgromadzili się miłośnicy pączków ze Świetlicy środowiskowej PCK, by wspólnie z pracownikami placówki świętować ten dzień.

Było trochę informacji, było malowanie twarzy, były gry i zabawy. Nie zabrakło również zabaw językowych i to dosłownie z pączkiem w tle. Uczestnicy spotkania ciężko pracowali nad określeniem - jaki jest pączek?. Dzięki temu powstała tablica będąca świetną inspiracją dla innych oraz wspaniałym ćwiczeniem rozwijającym słownictwo. Chętni mogli wykazać się wiedzą o znaczeniach wyrazów oraz pokazać twórcze oblicze, wymyślając nowe nazwy przedmiotom codziennego użytku. Ponadto można było zagrać w Twistera, potańczyć na macie, pograć w gry zespołowe oraz posmakować PĄCZKA.

Całość imprezy to podziękowanie Świetlicy środowiskowej w Drelowie, która aktywnie zaangażowała się i włączyła w rozwój biblioteki.