Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece w Żerocinie

Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Żerocinie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przygotowanej specjalnie na ten dzień, aby nauczyć się zasad bezpieczeństwa w sieci.

Na początku spotkania wspólnie rozmawialiśmy o wadach i zaletach korzystania z komputerów podłączonych do Internetu. Kolejnym punktem była kreskówka pt. "Sieciaki". Dzieci bardzo uważnie i z zainteresowaniem obejrzały przygotowany filmik po którym wywiązała się bardzo żywiołowa dyskusja na temat wspomnianych czterech podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Rozwiązywaliśmy rebusy i wyrazowe wykreślanki dotyczące znajomości budowy komputera i narzędzi z nim związanych. Zapoznaliśmy się ze stroną internetową www.sieciaki.pl. Na zakończenie wspólnie podpisaliśmy plakaty z sieciakowymi zasadami bezpieczeństwa, które uczniowie wraz z wychowawcami powiesili w swoich klasach.