Biblioteka pełna inspiracji

W maju bibliotekarze powiatu bialskiego odwiedzili placówkę biblioteczną w Szóstce oraz dworek w Aleksandrówce.

X seminarium wyjazdowe z cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie" zainicjowała wizyta w Miedzyrzecu Podlaskim. Pobyt w gminie Drelów bibliotekarze rozpoczęli od odwiedzin w Kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szóstce. Krótką historię kościoła oraz powstania miejscowości przybliżył przybyłym ks. Edward Konarski.

W Filii GBP w Szóstce bibliotekarze poznali bogatą działalność kulturalną i jej aktywność w środowisku lokalnym. Obejrzeli pokaz multimedialny prezentujący dokonania i inicjatywy podejmowane przez bibliotekę oraz wystawę prac rękodzielniczych mieszkańców Szóstki i uczestników warsztatów realizowanych w ramach projektu "Masz pomysł, przyjdź do biblioteki - miejsca dla mieszkańców z inicjatywą". W 2010 roku filii tej przypadł tytuł Biblioteki Roku Powiatu Bialskiego. Rok ten był także czasem największych zmian wizerunku biblioteki. Dzięki udziałowi w programie "Infrastruktura Bibliotek" oraz pozyskanym środkom finansowym została ona wyremontowana oraz wyposażona w nowe meble.

Kolejny punkt programu, jakim był się pobyt w Dworku w Aleksandrówce okazał się wspaniałym miejscem na poznanie tajników wykonywania kwiatów z bibuły oraz ozdób z papierowikliny. Przygotowane dzięki pomocy pracowników Gminnego Centrum Kultury oraz wolontariuszy działających przy Świetlicy Środowiskowej w Drelowie warsztaty były ciekawą i inspirującą formą spędzenia wolnego czasu oraz pracy w środowisku lokalnym. Chętni mogli również wziąć udział w zabawach integracyjnych oraz grach plenerowych doskonalących pamięć i umiejętność przewidywania.

Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie