Cała Polska Czyta Dzieciom

W tym roku wyruszyliśmy w świat bajek i ciekawych opowieści tekstem "Koncerowe abc." otwierającym tydzień głośnego czytania podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego dla dzieci i ich rodziców. Kolejne "wagony" stanowiły przygody Franki Stein, muchy flejtuchy oraz detektywa Kefirka przeznaczone dla najmłodszych czytelników.

Wstęp do ciekawych historii pisanych przez życie stanowiła książka Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata". Gimnazjaliści odwiedzający stację, biblioteka w Drelowie, poznali życie ich rówieśniczki na tle egzotycznych zwyczajów, norm i wartości.

Przez labirynt fascynujących historii prowadzili nas w tym roku: Monika Krasuska, nauczyciel języka angielskiego, Anna Szmuniewska i Wojciech Kowalczuk, wolontariusze, Mariola Smal, mama oraz Elżbieta Toczyńska, Wioleta Makosz i Dagmara Byczyk, pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drelowie.

Wszyscy uczestniczący w akcji głośnego czytania otrzymali zakładki do książek, ulotki promocyjne, naklejki oraz kolorowanki. Mogli również sprawdzić się w układaniu puzzli oraz malowaniu gipsowych figurek.

Pociąg w świat ciekawych historii i opowieści ciągle jedzie. Wszystkich chętnych do wspólnej podróży zapraszamy do biblioteki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie