"Biblioteczka dla najmłodszych" w Żerocinie

Projekt "Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców"
prowadzony jest przez Fundację im. Jana Amosa Komeńskiego
w ramach Programu Rozwoju Bibliotek

Filia Gminnej biblioteki Publicznej w Żerocinie wzięła udziału w projekcie pt. "Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców" realizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Ma on na celu stworzenie w bibliotece wyjątkowego miejsca edukacyjnego, które sprawi, że bibliotekę chętnie będą odwiedzać małe dzieci i ich rodzice.

Dzięki udziałowi w projekcie w naszej bibliotece została stworzona Biblioteczka dla Najmłodszych. Jest to wypożyczalnia książek i zabawek/gier edukacyjnych dla najmłodszych dzieci (od urodzenia do lat 5) wraz z prostą instrukcją obsługi dla rodziców, zawierającą również informacje, jak dana zabawka stymuluje rozwój dziecka.

Mamy nadzieję, że dzięki projektowi przekonamy mieszkańców gminy, że dzieci uczą się od chwili narodzin oraz pomożemy, zwłaszcza młodym rodzicom w zapewnieniu dobrego startu edukacyjnego ich pociechom. Chcemy również, aby nasza biblioteka stała się wyjątkowym miejscem w gminie wspierającym rozwój małych dzieci. Każde dziecko to niepowtarzalna osoba. To człowiek, który ma prawo do wyboru, samodzielnych odkryć, szukania rozwiązań, podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji, a także do popełniania błędów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.