Straszna noc w bibliotece

Początek wakacyjnego odpoczynku w nawiedzonej bibliotece? Czemu nie. Młodzież gimnazjalna z Drelowa i okolic do strachliwych nie należy i postanowiła przyjąć propozycję Gminnej Biblioteki Publicznej i Świetlicy Środowiskowej w Drelowie na wspólne spędzenie strasznej nocy wśród bibliotecznych regałów i książkowych potworów.

Całość imprezy rozpoczęło ognisko integracyjne wzbogacone o koszmarne kalambury. Uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami pantomimy oraz znajomością strasznych opowieści i filmów. Zabawa stanowiła znakomite wprowadzenie w inscenizację strasznych wierszy, które stanowiły podstawę przedstawienia pt. "Straszaki". Dużo śmiechu, inwencji i pomysłów, świetne stroje to właśnie "Strachety" wychodzące z ciemności, skradające się do naszych łóżek i patrzące na nas z przymierzalni. Nie zabrakło również seansu grozy, który spowodował u niektórych szybszy rytm serca. Pisków też nie zabrakło, jak przystało na porządny horror. Po północy jak wiadomo wszystko się może zdarzyć, a uczestnikom spotkania przytrafił się trup w bibliotece. Znaleziony oczywiście na kartach książki Agaty Christie "Noc w Bibliotece". Kto był sprawcą? Jak to w życiu bywa, ilu uczestników tyle typów i zakończeń. Był to temat do sennych przemyśleń. Kto miała odwagę ten spał, a kto nie miał ochoty na spanie mógł zrobić innym straszny makijaż lub pograć w gry. Całość spotkania zakończyło wspólne śniadanie, już bez strasznych akcentów, ale niestety na rozstanie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie