Rajd rowerowy czytelników

Obiecujący początek tygodnia

W poniedziałkowy poranek, 11 lipca, miłośnicy dwóch kółek i książek z uśmiechem na twarzach i plecakiem wyruszyli na rajd rowerowy do Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Szóstce. Najdłuższą trasę pokonali czytelnicy z Żerocina, którzy dołączyli do drelowskich towarzyszy wycieczki, by wspólnie z nimi kontynuować wyznaczoną trasę. Pogoda nie sprawiła zawodu i wszyscy zadowoleni dotarli do miejsca przeznaczenia, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji i zabaw przygotowanych przez panią bibliotekarkę, Mariolę Smal, wspólnie z dziećmi.

Po krótkich odpoczynku, podczas którego uczestnicy rajdu mieli możliwość zwiedzenia odremontowanej biblioteki w Szóstce i zapoznania się z jej zbiorami, przyszła pora na wspólne ognisko. Tym fajniejsze, bo nietypowe. W specjalnie przygotowanym do tego celu palenisku każdy mógł upiec sobie kiełbaskę lub chlebek i nabrać sił do dalszych zabaw. A było w czym wybierać. Wszyscy próbowali szczęścia w "balonowych bombach", mini siatkówce, zabawach sportowych oraz "wyrywaniu marchewek". Po wszystkich sportowych zmaganiach przyszedł też czas na intelektualne zabawy. Odgadywanie przysłów oraz rymowanych i podchwytliwych zagadek zakończone zostało wręczeniem zwycięzcom nagród.

Pełen atrakcji dzień dopełniło zwiedzanie kościoła parafialnego w Szóstce. Rajd rowerowy zorganizowany wspólnie ze Świetlicą Środowiskową w Drelowie okazał się dla jej uczestników wspaniałym rozpoczęciem tygodnia.

M.Pepa