Decoupage w Żerocinie

W dniach 18 i 25 listopada 2011 roku Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Żerocinie wraz z paniami z KGW zaproponowała mieszkańcom udział w warsztatach z decoupage. Zaproszenie skierowane było do osób, które chcą się zapoznać z tą niezwykle dekoracyjną metodą ozdabiania przedmiotów.

Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda, jak ręcznie malowana. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych (z papierów lub serwetek) i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: drewnianą, metalową, ceramiczną, tekturową itp. Do ozdobienia przedmiotów tą techniką potrzebne są zazwyczaj farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej do serwetek, lakier pękający itd. Technika ta nie wymaga posiadania niezwykłych zdolności plastycznych - wystarczy precyzja i odrobina chęci, a efekt jest murowany. W ten sposób można przygotować prezent dla bliskiej osoby, czy ozdobić znajdujące się w naszych domach przedmioty - butelki, doniczki, a nawet meble.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z tą ciekawą techniką, a także wykonali własne, oryginalne prace, a przy okazji przekonali się, jak wiele radości może sprawić przygotowanie czegoś własnymi rękoma.

Warsztaty prowadziła pani Magdalena Pepa - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie.

Wszystkie prace stworzone przez uczestników warsztatów będzie można zobaczyć w Domu Ludowym w Żerocinie.