Andrzejkowy wieczór wróżb

Wróżby Andrzejkowe to świetna zabawa. Szczególnie, że przepowiadają naszą przyszłość, pokazują możliwości lub wybory, przed którymi możemy stanąć w nadchodzących latach.

Chętnych na poznanie przyszłych losów nie zabrakło również na wieczorze wróżb zorganizowanym w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie. Wróżby, wróżbami, ale to także święto Andrzeja, które uczestnicy imprezy postanowili uczcić wymyślnymi strojami. Na imieninach pojawił się więc Mikołaj, Indianin, Kościotrup, Kowboj i wiele innych postaci ze świata bajek i telewizji. Wszyscy uczestniczący w Andrzejkach poznali kroki tańca belgijskiego, imię przyszłego męża bądź żony z długości włosa, zawód, który jest im pisany oraz ilość i płeć przyszłych dzieci. Nie zabrakło również tradycyjnej wróżby przepowiadającej pieniądze, życie zakonne lub ślub. Woda i igły przepowiadały, czy osoba do której czujemy sympatię, stanie się tą jedyną. Klucz natomiast otwierał przed uczestnikami sekrety i tajemnice losu ukryte w woskowych kształtach. A wszystko to w otoczeniu małych konkursów i zabaw oraz słodkiego poczęstunku, o który zadbali rodzice uczestników.

Impreza zorganizowana została przez Gminne Centrum Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę Środowiskową. Wróżby i ich prowadzenie wzięli zaś na siebie wolontariusze, działający przy świetlicy.