Przedszkolaki zwiedzają bibliotekę

O tym, że Biblioteka to nie tylko książki przekonały się przedszkolaki z drelowskiego przedszkola, które w środowe przedpołudnie (25.04.2012) odwiedziły naszą bibliotekę.

Niektórzy byli tu pierwszy raz, inni mogli pochwalić się już kartą czytelniczą oraz własnym doświadczeniem w obcowaniu z książką. Przywitaliśmy ich tradycyjną książką i naszą ofertą dla maluchów. Wspólnie przypomnieliśmy sobie o podstawowych zasadach postępowania z książką. Maluchy świetnie wiedziały, że nie malujemy po nich, nie ślinimy, nie dajemy do gryzienia zwierzętom, nie zaginamy rogów, nie jemy na nich i nie stawiamy napoi tylko czytamy. Zaskoczyły nas również swoją zaskakującą wiedzą na temat bajek i postaci bajkowych, za co otrzymały "bajkowe" kolorowanki. Był też czas na bliższe zapoznanie się z kącikiem dla dzieci. Ku uciesze przedszkolaków, Biblioteka okazała się także miejscem gdzie obok książek mieszkają zabawki, gry i kolorowe czasopisma poświęcone ulubionym postaciom z bajek.

Magdalena Pepa