W poszukiwaniu kwiatu paproci

Czy kwiat paproci istnieje? Jak wygląda? Co Cię czeka, gdy trafi w twoje ręce? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedzi w trakcie niecodziennej imprezy zorganizowanej w Drelowie.

W piątek, 11 maja, Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie wspólnie z Świetlicą Środowiskową przygotowała dla dzieci i młodzieży nietypową przygodę z książką - "Noc w bibliotece". Była to kolejna tego typu impreza przygotowana przez drelowską placówkę. Tym razem na uczestników czekał konkurs wiedzy ph. "O Kraszewskim wiem wszystko", pieczenie ziemniaków, legendy przy ognisku oraz główna atrakcja imprezy - podchody, czyli "Nocne szukanie kwiatu paproci".

Zabawa przygotowana przez Renatę Nazaruk z biblioteki oraz Beatę Lewczuk ze Świetlicy Środowiskowej Gminnego Centrum Kultury zajęła uczestnikom większą część wieczoru. By osiągnąć cel - kwiat paproci - musieli oni wykazać się wiedzą na temat książek, umiejętnością rozwiązywania rebusów, odczytywania szyfrów, umiejętnościami praktycznymi, takimi jak plecenie wianków czy warkoczy dziewczynom oraz "detektywistycznym instynktem", gdyż odnalezienie czekających na nich skrytek, nie było łatwe.
Nagrodą dla zwycięzców były pieczone w ognisku ziemniaki oraz drobne niespodzianki przygotowane przez organizatorów.
Drelowska impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc w Bibliotece", której celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży atrakcyjnego wizerunku współczesnej biblioteki i idei, że czytanie książek to nie szkolny obowiązek, ale interesująca forma spędzania wolnego czasu. Potwierdzają to wypowiedzi uczestników, którzy chcieliby częściej uczestniczyć w podobnych spotkaniach.
Zapraszamy także na http://www.facebook.com/gbp.drelow