Urodziny Kubusia Puchatka

14 października najbardziej znany na całym świecie miś, Kubuś Puchatek, skończył 86 lat. Z okazji swego święta postanowił osobiście złożyć niezapowiedzianą urodzinową wizytę w oddziale przedszkolnym w Szóstce. Jakież było więc zdziwienie dzieci, gdy pani bibliotekarka poprosiła ich o zaproszenie nieśmiałego gościa czekającego na korytarzu. Dwoje dzieci z ledwością dało radę wnieść do sali ogromnego pluszowego solenizanta. O ile rozpoznanie misia nie sprawiło im najmniejszego problemu to cel dzisiejszej wizyty był dla nich wielką niespodzianką.

Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały więc historii literackich narodzin Kubusia, obejrzały zdjęcia przedstawiające prawdziwego niedźwiadka Winne, który tak bardzo zauroczył pana Milne i jego synka Christophera, ze stał się inspiracją do stworzenia przygód małego bohatera ze Stumilowego Lasu. Dzieci obejrzały także zdjęcia przedstawiające pluszowych towarzyszy Kubusia Puchatka, czyli Tygryska, Kłapouszka, Królika i Prosiaczka, które Christopher dostawał od taty na gwiazdkę. Maluchy były zdziwione tym, że wcale nie były one podobne do tych znanych z książeczek czy bajek, nawet sam Kubuś wyglądał jakoś inaczej. Pani bibliotekarka musiała więc im wytłumaczyć, że swój obecny wizerunek Kubuś Puchatek zawdzięcza Woltowi Disney'owi i jego wytwórni.

Po wielu pytaniach dotyczących "życiorysu" misia nadszedł czas na przypomnienie kilku jego niesamowitych przygód. Do głośnego czytania wspólnie wybraliśmy pierwszy fragment z "Kubusia Puchatka", w którym poznajemy jego przyjaciół oraz kubusiowe wierszyki i piosenki.

Jak przystało na prawdziwe urodziny, nie mogło zabraknąć prezentów. Tym razem jednak to sam jubilat rozdawał je przedszkolakom. W podziękowaniu za mile spędzony czas i wielką wiedzę dzieci o mieszkańcach Stumilowego Lasu maluchy otrzymały kolorowe naklejki, które z pewnością niejednokrotnie przypomną im sympatycznego misia o małym rozumku.

Mariola Smal
Filia GBP w Szóstce