Letnio-jesienne remonty w bibliotece w Szóstce

Dzięki decyzji Rady Sołeckiej tegoroczny Fundusz Sołecki wsi Szóstka został przeznaczony na odnowienie elewacji budynku, w którym mieści się filia biblioteki oraz pomieszczenia oddane do dyspozycji dla Koła Gospodyń Wiejskich. W ramach zaplanowanych robót wykonano ocieplenie budynku i przygotowano go do położenia wierzchniej warstwy kolorowego tynku. Bardzo dziękujemy wszystkim radnym i mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie w prace przy placówce.

Ponadto rozpoczęły się prace nad estetyką i uporządkowaniem placu wokół budynku. W ich zakresie wycięto stare i chore drzewa, które na wiosnę zostaną zastąpione nowymi sadzonkami. Na ręce Ochotniczej Straży Pożarnej w Drelowie oraz pracowników Gminnego Zespołu Usług Wodociągowych i Gospodarki Komunalnej składamy serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie.

Własnym nakładem sił wyremontowano także dodatkowe pomieszczenie (po dawnym banku), które zostało zaadoptowane na potrzeby biblioteki. Położone zostały pozyskane od sponsora panele podłogowe oraz wstawiono meble biblioteczne. Usunięto także stare, obite blachą drzwi - pozostałość po punkcie bankowym. Wszystkim, którzy wnieśli swój czas i niemały wkład pracy serdecznie dziękujemy.