"Kieszonkowy podręcznik podwórkowy" nagrodzony

Praca biblioteki w finale

Zwycięstwo Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie w X edycji powiatowego konkursu o tematyce regionalnej z cyklu "Ocalić od zapomnienia" ph. "Podwórkowe wspomnienia". Zadanie polegało na zebraniu informacji na temat zabaw i gier podwórkowych z dawnych lat swojej małej ojczyzny. Przygotowana przez naszą placówkę praca pt. "Kieszonkowy podręcznik podwórkowy" zyskała przychylność zarówno jury oraz organizatorów, zajmując I miejsce. Starosta Bialski, Tadeusz Łazowski, pod patronatem którego odbywał się konkurs, przyznał bibliotece w Drelowie 1500 zł na zakup książek i sprzętów niezbędnych w działalności placówki.

Przygotowana przez bibliotekę praca zawierała gry i zabawy podwórkowe ziemi drelowskiej zebrane i opracowane przez Magdalenę Pepa, Mariolę Smal i Renatę Nazaruk. Ilustracje wykonała Justyna Lewczuk, zaś projekt okładki i skład należał do Waldemara Pepy.