Podsumowanie konkursu plastyczneg

Mikołajki to idealny czas na rozdawanie prezentów i nagród. To również wspaniały czas na podsumowanie ogłoszonego przez Sejm Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego. Właśnie tego dnia ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego ph. "Powiastki Kraszewskiego pędzlem malowane", skierowanego do młodszych dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Głównym celem rywalizacji było rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych dzieci i młodzieży, przybliżenie im twórczości J.I. Kraszewskiego oraz upowszechnianie czytelnictwa i promocja biblioteki w środowisku. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką własnej interpretacji (ilustracji) jednej z dwóch powiastek dla dzieci J.I. Kraszewskiego (Kwiat paproci, Dziad i baba). Spośród 20 prac jury postanowiło przyznać główną nagrodę Bartkowi Rogulskiemu (Samorządowe Przedszkole w Drelowie). Drugie i trzecie miejsce przypadło uczennicom Szkoły Podstawowej - Ani Niestoruk i Mai Prokopiuk. Czwarte zaś Pawłowi Szafrańskiemu z Samorządowego Przedszkola w Drelowie. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów i inwencji.

Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na specjalnie przygotowanej wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie.