Jak ferie to tylko z biblioteką

Tegoroczne ferie zimowe w filii GBP w Żerocinie rozpoczęliśmy wspólnie z Julianem Tuwimem. Było głośne czytanie jednego z jego wielu wierszy dla dzieci pt. "Rzepka". Znalazł się także czas na zabawę, rozwiązywanie zagadek i wspólne wykonywanie balonowych żab. Były zajęcia kulinarne, podczas których piekliśmy babeczki z bitą śmietaną, dyskutowaliśmy o tym, jak należy zachowywać się przy stole oraz uczyliśmy się prawidłowo nakrywać do stołu i składać serwetki. Nie zabrakło ciekawych i zaskakujących zajęć plastycznych. Głównym tematem warsztatów była biżuteria z nietypowych materiałów, które każdy może znaleźć w domu. Kolejne dni upłynęły na zabawach z komputerem. Buszowaliśmy po Internecie, słuchaliśmy wierszy J. Tuwima i rozwiązywaliśmy quiz internetowy. Bawiliśmy się także w tworzenie komiksów. Wspólnymi siłami powstały dwa proste komiksy pt. "Rozmowa dziwnych gąsienic" i "100 par butów". Do ich obejrzenia zapraszamy do biblioteki w Żerocinie.

Beata Korolczuk