Mały Konkurs Recytatorski

14 maja w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbył się gminny etap XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego.
Przystąpili do niego uczniowie szkół podstawowych z Drelowa i Szóstki oraz podopieczni świetlicy działającej przy GCK. W sumie jury wysłuchało 22 uczestników. Mali artyści przygotowali recytację różnorodnych wierszy, wśród których dominowała poezja Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Uczniowie klas starszych (IV- VI) zaprezentowali nieco poważniejszy repertuar.
Mimo, iż niektóre utwory powtarzały się, komisja konkursowa była zaskoczona różnorodnością interpretacji utworu, przekazem emocjonalnym i odwagą sceniczną małych artystów. Dlatego też niełatwe było wyłonienie trójki najlepszych recytatorów.
Po długiej dyskusji jury przyznało następujące miejsca w klasyfikacji:
I grupa wiekowa - klasy I - III
1. Patrycja Pakuła
2. Milena Oleszczuk
3. ex aequo - Laura Szaroń, Jakub Boruta
Wyróżnienie - Maciej Sposób

II grupa wiekowa - klasy IV - VI
1. Karolina Tarasiuk
2. ex aequo - Andżelika Kozaczuk, Aleksandra Kazimierska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Osoby wyróżnione nagrodzono upominkami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminnym Centrum Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczna w Drelowie, organizatorów eliminacji. Ponadto uczestnicy zajmujący czołowe miejsca zostali zgłoszeni do powiatowego etapu konkursu.

Mariola Smal