"Dobrym słowem można uleczyć"

Dzisiaj mija 24 lata od wyboru Franciszka Jerzego Stefaniuka na posła. Wszystkie te lata to głównie ludzie, których spotkał na swojej drodze oraz role jakie przeznaczyło mu życie. Jedną z nich jest bycie poetą. Jak wszystko co spotyka nas w życiu, nie wyłączając spotkanych na swojej drodze ludzi, zostawia swój ślad, tak też w wydanym niedawno tomiku odnajdziemy to co stanowi otoczenie autora. Przemyślenia, dobre rady, aforyzmy i sentencje zawierające nauki od ludzi oraz własne prawdy i obserwacje.

"Dobrym słowem można uleczyć" to tomik inny niż dotychczasowe. Wcześniejsza twórczość Franciszka Jerzego Stefaniuka to głównie poezje. Teraz w ręce czytelników trafia książka prezentująca krótkie formy artystyczne, od aforyzmów, poprzez fraszki, na sentencjach kończąc. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie i będzie miał szansę "pogodzić ducha z materią".

Spotkanie z F.J. Stefaniukiem które odbyło się 17 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie to była wspaniała okazja do lepszego poznania samego autora, jak i jego intencji, bodźców, inspiracji oraz samego procesu twórczego. "Starałem się nigdy nie przestać być sobą" mówi autor, nawiązując do ról i sytuacji, jakie postawiło na jego drodze życie. "Każde życie ma tą samą wartość", dlatego tak ważne jest zrozumienie drugiego człowieka. Trzeba się uczyć od ludzi, szukać w nich dobra - podkreśla. Pytany o to co było na początku - słowa czy obraz - odpowiada, że myśl, chęć wyrażenia czegoś. Polecamy ten tomik wszystkim, którzy kochają ludzi i pragną uleczyć dobrym słowem. Książka z dedykacją autora dla czytelników biblioteki dostępna w naszej placówce.