Zimowe ferie w bibliotece

Każdy, kto chciał uniknąć nudy i aktywnie spędzić zimowe ferie, mógł uczestniczyć w zajęciach świetlicowych przygotowanych przez bibliotekę.

Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy od przygotowania upominków dla babci i dziadka z okazji ich święta. Oprócz symbolicznych laurek z życzeniami dzieci upiekły słodką niespodziankę. Pyszne i pięknie ozdobione babeczki były doskonałym dodatkiem do życzeń.

Na wcześniejszych zajęciach świetlicowych budowaliśmy już domki z zapałek i ze słodyczy. W te ferie ponownie postanowiliśmy zabawić się w budowniczych i zbudować domek nieco większy. Zmontowanie go przebiegło dość sprawnie i bez większych problemów (choć instrukcja obsługi niejednokrotnie się przydała). W trakcie pracy okazało się jednak, że dzieci są lepszymi ''murarzami'' niż malarzami, bowiem pomalowanie domku zajmie im jeszcze trochę czasu.

Podczas bibliotecznych zajęć nie mogło zabraknąć przygody z książeczką. Nasi najmłodsi czytelnicy poznali przygody sympatycznego, choć strasznie tchórzliwego, Scooby'ego. Zobaczyli również, że oprócz książkowej wersji jego przygód w bibliotece dostępny jest także miesięcznik ze Scooby-Doo i Kudłatym w roli głównej.

Swoich zwolenników miały także gry planszowe, puzzle oraz gry komputerowe.

Nie lada atrakcją zimowego odpoczynku była wizyta w bibliotece wolontariuszy z obcych krajów.

W środę, 29 stycznia naszą bibliotekę odwiedzili niezwykli goście. Wspaniali, sympatyczni młodzi studenci -wolontariusze, przebywający z gościnną wizytą w GCK w Drelowie, przyjechali także do Szóstki, aby opowiedzieć wszystkim zebranym o swoim kraju, kulturze, tradycji, historii oraz codziennej rzeczywistości, która ich otacza. Coraline i Efe poprzez multimedialne prezentacje zafundowali nam niecodzienną wycieczkę po ... Chinach i Turcji!!! Z wielkim zainteresowaniem opowiadali o swoich ojczyznach oraz udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania, zadawane zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych uczestników spotkania. Goście zwiedzili naszą bibliotekę, poznali nieco lokalną kulturę i tradycję oraz obejrzeli wystawę rękodzieła ludowego, wykonanego przez panie z KGW w Szóstce. Wspólny obiad stał się doskonałą okazją do zaprezentowania tradycyjnych pieśni biesiadnych w wykonaniu pań z KGW. Podczas całego spotkania znalazł się także czas na naukę chińskiego i tureckiego alfabetu. Coraline i Efe pisali w swoich językach nasze imiona oraz uczyli ich wymowy. Szkoda, że czas upłynął tak szybko, albowiem tyle jeszcze zostało do powiedzenia, poznania i pokazania.

Mariola Smal