Exlibris

Efekt WOW

Czym jest i skąd się wziął dowiedzą się wszyscy odwiedzający siedzibę główną Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie. Tytułowy efekt jest wynikiem przeprowadzonych na przełomie 2013 i 2014 roku inwestycji poprawiających jakość pracy biblioteki i jej funkcjonalność, a przede wszystkim wizerunek. Regały, miejsca odpoczynku i kąciki czytania przeznaczone dla wszystkich grup użytkowników to "przysłowiowe" pierwsze wrażenie. Pojawił się kącik prasowy z wygodnym fotelem, kącik komputerowy oraz miejsce odpoczynku i czytania dla dorosłych czytelników. Wchodząc głębiej znajdujemy zupełnie odmieniony kącik dla najmłodszych. Meble dostosowane do wieku dzieci, zabawki, domek do zabawy (póki co kartonowy), tablica do malowania kredą zajmująca całą ścianę. Zmiany wdrażane systematycznie przez pracowników biblioteki są efektem prac przedstawicieli mieszkańców Drelowa z architektem Karolem Langie, który przygotował projekt zawierający ich sugestie i uwagi. WSZYSTKO DLA WYGODY NASZYCH CZYTELNIKÓW.

Zabieram BIBLIOTEKĘ DO DOMU

Teraz to możliwe. Już w styczniu Biblioteka w Drelowie i jej filie w Szóstce i Żerocinie wkroczyły w nowy etap informatyzacji zbiorów bibliotecznych. Związane jest to z łatwiejszym dostępem do informacji o najnowszych pozycjach jakimi dysponują drelowskie placówki. TERAZ RÓWNIEŻ Z DOMOWEGO KOMPUTERA. Wystarczy być czytelnikiem biblioteki, co wiąże się bezpośrednio z otrzymaniem karty bibliotecznej. Karta ta zawiera numer i kod umożliwiający sprawdzanie historii swojego konta, przeglądanie katalogu on-line dostępnego na stronie www biblioteki (www.biblioteka.drelow.pl), rezerwowanie pożądanych pozycji oraz samodzielne przedłużanie terminu zwrotu książek. Wprowadzone ulepszenia możliwe były dzięki udziałowi w programie dotacyjnym "Kraszewski. Komputery dla Bibliotek" realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012.

BIBLIOTEKA ISTNIEJE

Znamy powiedzenie, które mówi, że jak cię nie ma na Facebooku, to nie istniejesz. Biblioteki to nie dotyczy. Już teraz zachęcamy do odwiedzania profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie i jej filii na facebooku -
https://www.facebook.com/gbp.drelow
https://www.facebook.com/FGBPwZerocinie
https://www.facebook.com/pages/Filia-Gminnej-Biblioteki-Publicznej-w-Sz%C3%B3stce/686310444713322?fref=pb&hc_location=profile_browser

DOŁĄCZ do NAS już dziś

Znajdziesz tam najświeższe informacje o nowościach książkowych, relacje z imprez bibliotecznych i gminnych, ogłoszenia, konkursy i ciekawostki.

Kliknij LUBIĘ TO!

BĄDŹ AKTYWNYM CZYTELNIKIEM

Magdalena PepaCopyright 2007-2013 VRC PROMOTION

Poprawny CSS!