Do robota!

Chcę, by każdy uczeń na świecie miał lekcje z programowania. Nie po to, by każdy został programistą, ale by każdy nauczył się logicznego myślenia.

Vinton Cerf, wiceprezes Google i jeden z "ojców" Internetu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie jest jedną z bibliotek tworzących sieć punktów GO_PRO!, czyli Gminnych Ośrodków Programowania. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mają szansę rozwijać w nich swoją kreatywność oraz uczyć się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Plan jest prosty: Punkty GO_PRO! Jesteśmy wśród 20 bibliotek, w których we wrześniu 2014 roku powstały pierwsze punkty GO_PRO! W ramach funkcjonowania punktu w naszej bibliotece pojawił się sprzęt do nauki programowania, m.in. zestawy klocków LEGO Mindstorms. To klocki Lego, służące do konstrukcji PRAWDZIWYCH ROBOTÓW, których zachowanie można dowolnie programować.

Ponadto Biblioteka w Drelowie wyposażona została w sprzęt multimedialny, pomocny w ciekawej i innowacyjnej edukacji z zakresu algorytmów.

Po co to wszystko? Programowanie nie jest już dziedziną zarezerwowaną tylko dla informatyków. Cały świat wokół nas ulega procesowi cyfryzacji. Eksperci prognozują, że w przyszłości podstawy programowania będzie znał niemal każdy.

Do końca 2014 roku w zajęciach w naszym Gminnym Ośrodku Programowania weźmie udział co najmniej 60 uczniów, pracujących pod okiem specjalnie do tego przeszkolonych 2 pracowników naszej biblioteki.

Ponadto w Klubie Kodera działającym przy naszej bibliotece chętni mogą rozwiązywać bardziej rozbudowane problemy programistyczne.

Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! Realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "MERITUM". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

A więc "Do robota!"

Więcej informacji w siedzibach drelowskich bibliotek bądź pod numerem telefonu 83 3720038, 83 3721311.

GBP Drelów