Ferie w szósteckiej bibliotece

Tegoroczne ferie zimowe w szósteckiej bibliotece dzieci zapamiętają jako czas wypełniony ciekawymi zajęciami. Oferta biblioteki była bogata i różnorodna, dopasowana do wieku i zainteresowań małych czytelników. Każdy znalazł coś dla siebie.

Maluchy do woli bawiły się zabawkami, oglądały kolorowe książeczki i czasopisma, słuchały czytanych bajek. Nieco starsi próbowali swoich sił w konkursie literackim sprawdzającym wiedzę z treści bajek i baśni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, w czasie których dzieci uczyły się smażyć naleśniki, faworki i róże karnawałowe. Dziewczynki sprostały nawet wyzwaniu jakim były pączki. Ponadto zajęcia kulinarne były doskonałą okazją do przypomnienia tradycji i zwyczajów ludowych związanych z Tłustym Czwartkiem oraz Wielkim Postem i rozpoczynającą go Środą Popielcową.

Podczas ferii nie mogło zabraknąć także zajęć plastycznych i ruchowych. Choć pogoda poskąpiła śniegu to zjazdy na nartach i sankach były możliwe dzięki konsoli XBOX - gry z zimowymi sportami były w ciągłym użytku. Natomiast dla tych, którzy woleli gimnastykę umysłu a nie ciała, biblioteka zaproponowała przygodę z haftem matematycznym. Uczestniczące w niej dziewczynki własnoręcznie wykonały piękne kartki walentynkowe.

Ponadto do stałej dyspozycji dzieci były komputery z dostępem do Internetu. Warto nadmienić, że odkąd biblioteka uczestniczy w akcji promującej Dzień Bezpiecznego Internetu, dzieci umiejętnie korzystają z tego sprzętu oraz ograniczają czas spędzany w wirtualnej rzeczywistości.

GBP Drelów