Exlibris

Skąd się wzięły małpy w Internecie?

Dla wszystkich ciekawych, jakie zwierzęta zamieszkują Internet i skąd się tam wzięły, jak nasze e-maile docierają do celu, czego możemy dowiedzieć się z adresu strony internetowej oraz czy Internet zna odpowiedź na każde pytanie, Biblioteka w Drelowie wraz z filią w Żerocinie zorganizowała kreatywne zajęcia dla dzieci inspirowane książką Artura Janickiego "Skąd się wzięły małpy w Internecie?".

Między półkami bibliotecznymi ukryły się LITERKI. Szczęśliwie odnalezione przez uczestników spotkań i logicznie ułożone dały początek dalszym atrakcjom. INTERNET otworzył drogę dla myśli i pozwolił stworzyć specjalną MAPĘ a w niej "zaznaczone zostały" odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące sieci. To pierwsza część WIEDZY, która pozwoliła przejść do kolejnego ETAPU.

Fragment książki uchylił kolejną wskazówkę do odnalezienia osoby bądź zlokalizowania instytucji ukrytej w krótkim adresie strony internetowej. Kluczem do kolejnego etapu było praktyczne wykorzystanie nowych WIADOMOŚCI i umiejętne zbudowanie adresu internetowego, który składał się z tajemniczej nazwy UŻYTKOWNIKA, SERWERA i DOMENY.

Kolejna część zajęć to praca śledcza nad wędrówką wiadomości po sieci internetowej. Podążając tropem listonosza i drogi tradycyjnego listu odkryli obieg korespondencji w Internecie. Następnie ZERA i JEDYNKI ułożone w określony ciąg, utworzyły szyfr, po którym niczym po nitce do kłębka uczestnicy doszli do odczytania tajemniczych wiadomości.

Posiadając wiedzę operacyjną uczestnicy byli gotowi do odpowiedzi na zasadnicze pytanie dotyczące obecności zwierząt w Internecie.

Kluczowych treści dostarczył fragment materiału bazowego (czytaj wymienionej wyżej KSIĄŻKI) , który tłumaczył jak "nasza" MAŁPA "wlazła" do Internetu i dlaczego w innych krajach są SŁONIE a właściwie ich uszy, ogonki KOTKÓW i ŚWINEK, PIESKI, ŚLIMAKI lub .ROGALE.

Na zakończenie zajęć nadszedł czas na złożenie raportu, który opisywał drogę śledczych do rozwiązania sprawy i zdobycia WIEDZY. W aktach pozostały trwałe ślady w postaci poskładanych ADRESÓW, zaszyfrowanych INFORMACJI i portretów pamięciowych świadków (zwierząt podszywających się pod małpę).

Materiały śledcze i notatki dostępne przy odbiorze osobistym. Chętnych do odkrycia tajemnic Internetu zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI.


GBP w Drelowie


Copyright 2007-2013 VRC PROMOTION

Poprawny CSS!