Gmina Drelów - moje miejsce na ziemi

W czerwcu w GBP w Drelowie odbył się cykl zajęć przybliżających przedszkolakom z Samorządowego Przedszkola w Drelowie historię naszej małej ojczyzny.

"Regionalna podróż w czasie" to historia powstania miejscowości i legenda "O puszczy, którą w Drelów zamieniono", to herb Gminy i jego geneza oraz podstawowe zagadnienia dotyczące GMINY, KOŚCIOŁA I KULTURY. Każda z wyodrębnionych części omówiona została przez zaproszonych gości. Na wirtualne odwiedziny w Urzędzie Gminy zaprosił przedszkolaków wójt Gminy Drelów, pan Piotr Kazimierski, omówienia najważniejszych obiektów kościelnych podjął się ksiądz Sebastian Mućka, wikary Parafii Drelów, zaś przybliżenie informacji z dziedziny kultury przypadło pani Magdalenie Pepa, dyrektorowi GBP w Drelowie. Przedszkolaki obok wiedzy na temat gminy miały również okazję zapoznać się z kronikami i materiałami regionalnymi zgromadzonymi w placówce.

GBP w Drelowie