Czytanie uskrzydla!

Za nami już XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Tegoroczną akcję głośnego czytania w naszej bibliotece rozpoczął pan Jarosław Siudaj, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, własną interpretacją "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Po lekturze czekała na małych uczestników spotkania "podróż pociągiem". Jakim? Oczywiście bajkowym, w którym wyobraźnia jego "wagonów" nie zna granic.

Do wspólnej zabawy i obcowania z książką zachęcali również pan Adam Szulik, sekretarz Nadleśnictwa Międzyrzec, który obok leśnych opowieści i ciekawostek przeczytał dzieciom książkę "A ja nie chcę być księżniczką" Grzegorza Kasdepke. Na pamiątkę wizyty otrzymaliśmy od naszego gościa przepiękny album "70 lat Nadleśnictwa Międzyrzec".

"P.Rosiak" na początek i to w interpretacji pana Michała Olesiejuka, pracownika Urzędu Gminy Drelów, pierwsze miłości i pasje po środku a na końcu dużo muzyki i przebojów w wykonaniu najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Drelowie przy akompaniamencie muzycznym zaproszonego gościa - to przepis na kolejne udane spotkanie z cyklu CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Wśród czytających znalazła się także pani Marta Brodowska, zaprzyjaźniona z naszą biblioteką mama, uczestniczka zajęć klubu "Guzik z pętelką" oraz miłośniczka zwierząt, która przeczytała uczniom klasy II fragment książki "Smyk, uprowadzony szczeniak". Nasz gość przyprowadził z sobą niespodziankę, pieska Fionę, który grzecznie słuchał czytanej historii i stał się żywą pomocą dydaktyczną zajęć o hodowli psów i właściwym opiekowaniu się zwierzętami.

Tydzień głośnego czytania w naszej placówce zamknęło spotkanie z panią Anną Ostapiuk, pracownikiem GCK w Drelowie, której pasją jest tworzenie ciekawych rzeczy szydełkiem. Nasz gość przybliżył uczniom klasy III wybrane fragmenty "Kacperiady" Grzegorza Kasdepke, ze szczególnym naciskiem na dziecięce skarby. ZABAWKI, bo o nich mowa, stały się przyczynkiem do podziwiania tych zrobionych własnoręcznie przez panią Anię oraz podziwiania tych wiekowych, które zgromadzone zostały na wystawie w GCK.

Dziękujemy wszystkim czytającym i osobom, które mimo że nie czytały dzieciom to brały aktywny udział w tegorocznej akcji promującej głośne czytanie.

GBP w Drelowie