Pielgrzymi z Białorusi w drelowskiej bibliotece

Korzystając z kilkudniowego pobytu w Drelowie uczestnicy Światowych Dni Młodzieży z Białorusi odwiedzili 22 lipca drelowską bibliotekę.

Podczas wizyty goście zwiedzili placówkę oraz poznali usługi biblioteczne skierowane do różnych grup wiekowych. Duże zainteresowanie pielgrzymów wzbudził projekt GO_PRO!, w ramach którego uczestnicy zajęć budują i programują roboty z klocków Lego Mindstroms. Bardziej odważni skusili się nawet na sterowanie robotem za pomocą tabletu. Ponadto zwiedzający bibliotekę docenili różnorodność i aktualność księgozbioru, przyjazny kącik dla najmłodszych oraz dostęp do sprzętu komputerowego i Internetu dla wszystkich użytkowników biblioteki. Wizytę w placówce zakończyła prezentacja multimedialna Wielkiej Rekonstrukcji Męczeństwa Unitów Drelowskich, przygotowana w 140 rocznicę wydarzenia.

GBP w Drelowie