Nocne harce z Mikołajkiem

Fajną i ciekawą atrakcją dla małych czytelników okazało się spędzenie dwóch nocy między półkami pełnymi książek. Czas ten nie był wypełniony bynajmniej snem lecz różnorodnymi zajęciami tematycznie związanymi z lekturami.

W lipcową noc (29-30.07) w drelowskiej bibliotece rządził "Mikołajek". Cała impreza rozpoczęła się ogniskiem z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Był to też czas wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Późnym wieczorem wszyscy przenieśli się do biblioteki gdzie uczestnicy zajęć poznali nie tylko jego literackie przygody ale i samego bohatera oraz paczkę jego przyjaciół w najbardziej zabawnych sytuacjach. Bazując na wiedzy i własnej wyobraźni naszkicowali węglem portret Mikołajka oraz własne karykatury. Wiele śmiechu i pozytywnych emocji wśród obecnych wzbudziły potyczki na kulki z gazety oraz na piankowe miecze. Nocne poszukiwanie skarbu w oparciu o wskazówki Mikołajka ukryte w książkach porwało do zabawy nawet najmłodszych uczestników. Żarty i dowcipy małego bohatera do samego rana wypełniały biblioteczne pomieszczenia - spali więc tylko nieliczni.

GBP w Drelowie