Exlibris

Półtorej godziny z Jakubem Żulczykiem

W piątkowe popołudnie 21 października 2016 roku, Jakub Żulczyk - pisarz, dziennikarz i bloger, spotkał się z czytelnikami drelowskiej biblioteki. Padło wiele pytań, literackich i prywatnych, jednak żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.

Jakub Żulczyk dał się poznać czytelnikom jako niesamowicie zapracowany człowiek, autor sześciu książek i licznych publikacji prasowych, scenopisarz, twórca dwóch seriali, reporter i publicysta a także i czytelnik. Jest tego dość dużo jak na jedną osobę, aczkolwiek sam mówi o sobie jako o wielkim szczęściarzu, który wykonując pracę może się w niej w pełni realizować i robić to, w czym zawsze był dobry - w opowiadaniu historyjek.

Żulczyk w dość lekki i specyficzny, zabarwiony dowcipem i emocjami, sposób opowiadał m.in. o swoich pierwszych krokach pisarskich oraz o tym, kto jako pierwszy dostrzegł u niego talent literacki i jak doszło do wydania jego pierwszej powieści. Ponadto słuchacze dowiedzieli się jak wygląda życie zawodowe pisarza, które na wielu płaszczyznach przeplata się z jego życiem osobistym. Poznali także źródła jego inspiracji i pomysłów, które po wnikliwej analizie i perfekcyjnym opracowaniu przekładają się na barwną i dynamiczną fabułę z całą galerią złożonych a jednocześnie kompletnych osobowości bohaterów. Autor zdradził także kto jest jego najlepszym krytykiem oraz jak odbiera recenzje swoich powieści. Nieco "pociągnięty za język" ujawnił także tematykę i zarys fabuły oraz sposób kreacji bohatera swojej kolejnej powieści.

Dla tych, którzy nie spotkali się dotąd z twórczością Jakuba Żulczyka przypominamy iż zadebiutował on w 2006 roku powieścią młodzieżowo-romantyczną "Zrób mi jakąś krzywdę". Ma na swoim koncie powieść o młodzieży "Radio Armageddon", powieść grozy "Instytut" oraz dwie części fantastyczno-przygodowego cyklu dla młodzieży o Tytusie Grójeckim "Zmorojewo" i "Świątynia". Jego najnowsza powieść "Ślepnąc od świateł" ukazała się w 2014 roku, książka nominowana była do Paszportów Polityki.

Spotkanie zostało sfinansowane przez Instytut Książki w ramach programu "Tu czytamy. Dyskusyjne Kluby Książki".

M. Smal


Copyright 2007-2013 VRC PROMOTION

Poprawny CSS!