Światowy Dzień Pluszowego Misia

Tegoroczne obchody misiowego święta przebiegły w trzech etapach. Na początku szacowny jubilat odwiedził wraz z bibliotekarzami drelowskich przedszkolaków, by potem świętować wspólnie z małymi klubowiczami bibliotecznego "Guzika z pętelką". Swoje własne święto miał też miś w Filii GBP w Żerocinie.

Maluchy z drelowskiego przedszkola z wielkim entuzjazmem powitały wielkiego pluszowego gościa. Wspólnie z nim wysłuchały historii dającej początek świętu wszystkich misiów. Ciekawe opowieści bibliotekarzy, połączone z prezentacją multimedialną obrazującą najważniejsze "misiowe" fakty oraz ich literackich i bajkowych bohaterów, na długo zajęły uwagę dzieci. Sporo emocji towarzyszyło rozpoznawaniu prezentowanych misiów oraz wspólnemu śpiewaniu piosenek o Misiu Uszatku, Koralgolu, Kubusiu Puchatku, Gumisiach. Nie zabrakło także pełnego śmiechu i ekspresji tańca przy piosenkach Gumimisia. Dzieciaki miały też możliwość zobaczyć i przytulić niezwykle starą maskotkę misia, takiego już wiekowego, twardego, z nieco przerzedzonym futerkiem. Jak przystało na prawdziwe 115 urodziny miś wysłuchał gromkiego "Sto lat", przyjął życzenia od dzieci, po czym zaprosił do wspólnej zabawy. A że wszystko w tym dniu było misiowe, więc i zabawy ściśle związane były z naszym bohaterem. Było więc łowienie rybek, zbieranie wykałaczkowych ości w rękawicy kuchennej oraz przypinanie misiowi noska mając zakryte oczy. Na zakończenie urodzinowej wizyty jubilat poczęstował przedszkolaki słodkim "co nieco" - ciasteczkami w kształcie misia.

Podobny przebieg miało misiowe święto w żerocińskiej filii bibliotecznej. Mały pluszowy miś wraz pracownikiem biblioteki złożył wizytę przedszkolakom, podczas której był czas na poznanie historii obchodów misiowego święta, wspólną zabawę z tańcem, czytanie opowieści o Maszy i Niedźwiedziu.

Po wizycie w przedszkolu Pluszowy Miś świętował także w gronie maluchów podczas bibliotecznych spotkań "Guzika z pętelką". Specjalnie na tą okazję biblioteczny kącik dla dzieci wypełnił się balonami z niespodzianką. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na misiową zagadkę przekłuwał balonik zaś słodka niespodzianka wędrowała do jego brzuszka. Maluchy zaopatrzone w zapasy energii wysłuchały piosenki o misiach oraz wykonały misiowy taniec. Nieco zmęczone spokojnie wysłuchały historii starego, zielonego misia, który okazał się najlepszą przytulanką chłopczyka o imieniu Zbyś. Kolejnym zadaniem, z którym zmierzyły się dzieci, było odnalezienie po śladach różnych artykułów, ukrytych przez misia między bibliotecznymi półkami. Zgromadzone produkty pozwoliły maluchom samodzielnie wykonać pyszne kanapki oraz za pomocą foremki nadać im kształt misia. Po takim słodkim poczęstunku pozostał już czas tylko na wspólną zabawę.

GBP w Drelowie