Bibliotekarze w niecodziennej roli

Współpraca z Przedszkolem Samorządowym w Drelowie pozwoliła pracownikom drelowskiej biblioteki sprawdzić się w zupełnie nowej roli, a mianowicie w roli aktorów występujących przed wielce wymagającą widownią, którą są dzieci.

2 grudnia 2016 roku, w odpowiedzi na zaproszenie opiekunki grupy sześciolatków, bibliotekarze przygotowali i przeprowadzili zajęcia teatralne dla przedszkolaków.

Rozpoczęły się one krótką prelekcją obrazującą najważniejsze wydarzenia związane z powstaniem i rozwojem teatru. Prezentacja multimedialna skupiła uwagę i zainteresowanie dzieci albowiem pokazywała rzeczy dla nich całkiem nowe i wręcz niezwykłe, jak choćby kształt greckiego amfiteatru, kostium aktorów wraz z maskami, dziwne maszyny służące do podnoszenia i opuszczania aktorów oraz wiele innych ciekawostek wyciągniętych "zza kulis" współczesnego teatru. Omawianie slajdów zawierało wiele ciekawostek oraz połączone było z prezentacją kukiełek i marionetek, stanowiących biblioteczne zbiory.

Po takiej dawce wiedzy nadszedł czas na niespodziankę dla przedszkolaków, którą była krótka adaptacja bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego pt.: "Dziad i baba" w wykonaniu pracowników biblioteki oraz GCK w Drelowie. Maluchy z zaciekawieniem a jednocześnie z niepewnością na twarzy wysłuchali jak to dziad i baba przed śmiercią uciec chcieli. Charakteryzacja naszych "aktorów" tak bardzo spodobała się dzieciom, że chętnie pozowały do wspólnych zdjęć. Prawdziwą furorę zrobiła Śmierć, w roli której wystąpiła pani Beata Lewczuk - pracownik GCK w Drelowie, albowiem jej charakteryzacji nie powstydziłby się zawodowy aktor.

Za tak ciekawą i nietypową formę zajęć maluchy podziękowały bibliotekarzom dyplomem i słodką niespodzianką.

GBP w Drelowie